STÖBER SensorShift özellikli yeni PS İki Hızlı Redüktörünü piyasaya sürdü

Hareket Kontrol Endüstrisi Ödülü 2017 Finalisti
20 Nisan 2017
Daha Fazla Verimlilik İçin Bir Köprü “Bridge the Gap”
24 Ekim 2017
Hareket Kontrol Endüstrisi Ödülü 2017 Finalisti
20 Nisan 2017
Daha Fazla Verimlilik İçin Bir Köprü “Bridge the Gap”
24 Ekim 2017

STÖBER, son zamanlarda takım tezgahları için SensorShift dijital aktüatör kontrolüne sahip iki hızlı redüktörünü piyasaya sürdü.

SensorShift, redüktör hız değiştirmek için dişlilerini değiştirirken seçici dişlerin pozisyonlarını hassas bir şekilde kaydeden yenilikçi bir yüksek çözünürlüklü manyetik bir sensördür. Bu da düzgün bir geçiş sağlayabilmek adına  hızı geçici olarak azaltır.

Herhangi bir nedenle bu dişler düzgün bir şekilde birleşmezse, SensorShift mekanizması bunu hissederek ve anahtarlama ile de motora sorunu düzeltmek için kısa bir ‘geri hareket’ yaptırır. Anahtarlama hata oranı% 0.01’in altına düşerse, prosedür birkaç kez tekrarlanır. Bu, dişlilerdeki gereksiz ve potansiyel olarak pahalı aşınmanın azaltılmasını sağlar, daha uzun bir ömür sağlar, daha ekonomik ve güvenilir bir tahrik işletimi sağlar.

STÖBER’in kendini kanıtlanmış EasyAdapt® motor adaptörünü kullanması, PS İki hızlı redüktörünün SensorShift versiyonunun kurulumunun çok basit oluşu, servis işleminin daha hızlı ve kolay hale getirildiği ve maliyet verimliliğini artırdığı anlamına gelir.

Kaybı optimize edilmiş doğrudan dişli ve isteğe bağlı olarak SensorShift özellikli tümleşik aktüatör kontrolörü ile bu yeni dişli kutusu iki boyut olarak mevcuttur. Kaybın optimize edilmesi boşluğu ortadan kaldırır ve flanş milli veya katı mil uygulamalarıyla da uyum sağlar.

Çeşitli tahrik seçenekleri ve standart tahrik için sıçratmalı yağlama seçeneği veya aşırı yüksek hızlı uygulamalar için de sirkülasyonlu yağlama seçeneği bulunmaktadır.  Montajı kolay ve son derece güvenlidir. 

Yeni SensorShift, yüksek hız ve yüksek tork arasında hızlı değişimi sağlayan, tezgahlardaki ana iş mili eksenleri için özellikle uygun olan PS iki hızlı redüktör serisinin bir başka geliştirilmiş özelliğidir. Bazı işlemler yüksek kesme hızları gerektirirken, diğerleri yüksek kesme kuvvetine ihtiyaç duyar. Bu tür tahrikler için, ana iş mili tahriğine uygun bir şanzımanla / redüktörle donatılmalıdır ve burası da yeni İki hızlı redüktörün ihtiyaç duyulduğu yerdir.

Tüm makine tahrik seçeneklerine uyacak şekilde tasarlanmış PS İki hızlı redüktör serisi:

STÖBER tasarımının yeni bir özelliği, planet dişli setinin yüksek hız modunda tamamen ayrılmasıdır ki bu da güç kaybını önlemektedir. Bu, aralarında redüktör yokmuş gibi motor torkunun minimum kayıpla iletilmesine izin verir.

İndirgeme modunda, sert malzemelerin kesilmesi veya ağır işleme için yüksek tork seviyeleri gerekir. Mod 2, 2200 Nm’ye kadar tork elde etmek için entegre helisel planet dişli redüktörünü (i = 4 veya 5.5 oranı) etkinleştirir.

Yeni tasarlanan iki hızlı redüktör, takım tezgahlarının enerji verimliliğini de artırıyor. Doğrudan tahrik modunda, sürtünme, indirgeme moduna ayarlanmış sarmal planet dişli ve küçük yağ keçesini, bir besleme tahrikinden gelen gürültü emisyonlarını önemli ölçüde azaltmak için koşullar yaratır.

Modüler çıkış tasarımı, yeni şanzımanın, flanşlı şaft kayışı tahriklerindeki titreşimi azaltmak için uygun bir tip dizi ve boyutta ve silindirik makaralı rulmanların aşırı yükleri emdiği standart kayış kasnakları için bir tasarım  anlamına gelir.

Çok büyük kasnaklarla kullanım için geniş yatak tabanlı uzun çıkış flanşı da mevcuttur. Büyük taşma yüklerini emmek için, bu modelde, silindirik yatak tabanı maksimum genişlikte yapılır. Takım tezgahı ağırlıklı olarak yüksek hızlı çalışma için kullanılıyorsa, düz şaft ile doğrudan montaj da mümkündür.

Çeşitli montaj pozisyonları, redüktörün tornalara yatay olarak veya işleme merkezlerine dikey olarak monte edilmesini sağlar. 

Sızdırmaz gövde contalı ve sıçrama yolu ile yağlama standart versiyonlarda mevcuttur. Yüksek hız gereksinimleri için şanzıman sıcaklığını korumak için sirkülasyon yağlama seçeneği vardır.

Hepsi bir arada! Yeni STÖBER PS İki hızlı redüktör serisi, takım tezgahı kullanıcıları için sayısız fayda sağlar. Bunlar arasında yüksek hız veya yüksek tork çalışmasına odaklanma, doğrudan tahrik veya redüksiyon modu çalışması için iki farklı tahrik seçeneği, kayış tahrikleri veya doğrudan montaj için çeşitli şaft modelleri ve ayrıca soğutma seçeneği de bulunur.

Ayrıca, dişli değişikliklerinde düzgün bir bağlantı sağlamak için yeni SensorShift yüksek çözünürlüklü manyetik sensörün geliştirilmesiyle, STÖBER PS İki Hızlı Redüktör serisi aşınmayı azaltır ve herhangi bir takım tezgahı tahriki için mükemmel şanzıman sağlamak için maliyet verimliliğini artırır.

Komple bir sistem tedarikçisi olarak STÖBER, makine operatörlerine ihtiyaçları için en güvenilir ve uygun maliyetli tahrik sistemleri sağlayan eksiksiz bir dijital sürücü donanımı, yazılımı ve elektrik çözümleri sunmaktadır. Global bir servis ve destek ağı sayesinde, ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda yardım alabilirsiniz.

Son Haberler

PS6 yüksek dinamizm ihtiyaçları için büyüyor
STÖBER PS6 Yüksek Güç Modülü 1

[slider style="Center mode" category="haberler-ps6-yuksek-dinamizm-ihtiyaclari-icin-buyuyor" orderby="Menu order" order="ASC"] PS6 yüksek dinamizm ihtiyaçları için büyüyor STÖBER, çok eksenli sürücü sistemlerinde sürücü kontrolörleri için yüksek güç kaynağı modülü PS6'yı sunar: STÖBER' in SI6 tipi servo motor sürücüleri, yüksek verimli çok eksenli uygulama kullanımları da dahil olmak üzere çok eksenli sürücü sistemi teknolojisinde bir…
Fazlasi

STÖBER TRUMPF Tedarikçi Ödülü ile ödüllendirildi
En iyi tedarikçi STÖBER! TRUMPF ödülü

[slider style="Center mode" category="haberler-stober-trumpf-tedarikci-odulu-ile-odullendirildi" orderby="Menu order" order="ASC"] STÖBER, TRUMPF En İyi Tedarikçi Ödülü ile ödüllendirildi STÖBER, TRUMPF Grubunun 800'den fazla stratejik tedarikçisi arasında en iyi tedarikçi olarak ödüllendirildi. STÖBER'in teslimat kabiliyeti veya benzersiz ürün kalitesi gibi faktörlerin yanı sıra, STÖBER çalışanlarının son derece yetkin danışmanlık hizmeti ve 24 saat esneklikleri…
Fazlasi

WIN EURASIA Hybrid 2021 fuarı
STÖBER Wineurasia fuari 1

[slider style="Center mode" category="haberler-wineurasia-2021" orderby="Menu order" order="ASC"] 10 - 13 Kasım 2021 tarihinde WIN EURASIA Hybrid 2021 fuarında yerimizi aldık STÖBER Türkiye olarak 10 - 13 Kasım 2021 tarihinde Beylikdüzü Tüyap'da düzenlenen WIN EURASIA Hybrid 2021 fuarında 2. Salon D160 nolu standımızda yerimizi aldık. Bu fuar aynı zamanda, fiziksel ve…
Fazlasi

STÖBER Servo Motorlarda “Tek Kablo Çözümü”
STÖBER HEIDENHAIN EnDat3 tipi encoder kullanıyor

[slider style="Center mode" category="haberler-stober-servo-motorlarda-tek-kablo-cozumu" orderby="Menu order" order="ASC"] STÖBER servo motorlarda Tek Kablo Çözümü ile maliyetten tasarruf edin! STÖBER, encoder üreticisi HEIDENHAIN ile işbirliği yaparak "Tek Kablo Çözümünü (OCS)"nü daha da geliştirerek bu yeni nesli pazara sundu. İleride HEIDENHAIN EnDat® 3 protokolü sayesinde, bu yeni hibrit kablo, motorları ve sürücülerini 100…
Fazlasi

Başka bir bakış açısı: “Sanal Gerçeklik”
STÖBER imalatta Sanal Gerçeklik kullanıyor

[slider style="Center mode" category="haberler-baska-bir-bakis-acisi" orderby="Menu order" order="ASC"] Sanal gerçeklik ile STÖBER başka bir bakış açısına kavuştu STÖBER, 2019 yılının sonunda Nürnberg'deki SPS IPC Drives fuarında yeni nesil planet redüktörlü servo motorlarını sundu. Bu redüktör neslinin özel özelliklerinden biri de her motor serisine mevcut olan herhangi bir boyutta doğrudan monte edilebilir…
Fazlasi

STÖBER harekete geçti: Şimdi elektrikli aracınız da!
STÖBER Harekete Geçti Elektrikli Şarj İstasyonu

[slider style="Center mode" category="haberler-stober-harekete-gecti-simdi-elektrikli-araciniz-da" orderby="Menu order" order="ASC"] Elektrikli şarj istasyonu ziyaretçiler için devrede İnsanlarda çevre bilinci farkındalığının olması STÖBER'i, ziyaretçilerine elektrikli araçları için iklimden bağımsız bir şekilde yakıt ikmali yapma fırsatı vermesine teşvik etti ve elektrikli şarj istasyonunu devreye almasına sebep oldu. 22kW'a kadar şarj gücüne sahip iki elektrikli şarj…
Fazlasi

STÖBER daima sizinle
STÖBER daima sizinle olacak

[slider style="Center mode" category="haberler-stober-daima-sizinle" orderby="Menu order" order="ASC"] Corona virüs tüm yaşamı değiştirdi Corona virüs krizi, özel yaşamımızda olduğu gibi profesyonel yaşantımızı da değiştirdi. İptal edilen fuar sayısı sadece Almanya'da değil tüm dünyada büyüyor. Buna rağmen STÖBER bu sıralar sanal ortamda da olsa daima sizinle olacak.  STÖBER Almanya Satış Müdürü Markus…
Fazlasi

Sistem Çözümleri ile Tüm Kontrol Sizde
STÖBER tek tedarikçi olarak sistem çözümleri sunar

[slider style="Center mode" category="haberler-sistem-cozumleri-ile-tum-kontrol-sizde" orderby="Menu order" order="ASC"] Tüm sistem çözümü tek tedarikçiden Almanya Pforzheim'daki SOGA Gallenbach GmbH firması özel makineler tasarlar ve geliştirir. Güneşten koruma sistemlerinin önde gelen üreticilerinden ROMA firması için güvenilir bir şekilde aynı anda birden fazla profili vidalayarak birleştirebilen  özel bir makine geliştirdi. SOGA, vida derinliğini ve…
Fazlasi

STÖBER mobil ventilasyon cihazı sponsoru oldu
STÖBER mobil ventilasyon cihazı imalatına sponsoru oldu

[slider style="Center mode" category="haberler-stober-mobil-ventilasyon-cihazi-sponsoru-oldu" orderby="Menu order" order="ASC"] Corona günlerinde ventilasyon cihazı ihtiyacı  Öğrenci tasarım ofisi FF Maschinen GmbH' ın Genel Müdürü Felix Theurer, STÖBER tarafından çok iyi tanınan birisi. Geçen yıl Aralık ayında STÖBER, uygun elektronik donanım ve yazılımlarla bir makine mühendisliği projesinde ventilasyon cihazı üretimi hakkında genç mühendis ve…
Fazlasi

Bir Planet Redüktörden Çok Daha Fazlası
STÖBER CEOsu Patrick Stöber

[slider style="Center mode" category="haberler-bir-planet-reduktorden-cok-daha-fazlasi" orderby="Menu order" order="ASC"] Piyasadaki en kompakt planet redüktörlü motorlar STÖBER, müşterilerine sadece redüktör, motor ve servo motor sürücüleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kapsamlı desteğinin yanı sıra komple otomasyon çözümleri de sunar. Tahrik uzmanının amacı; her zaman kullanıcılara çok yönlü bakım ve destek sağlamaktır. 1980'lerden bu yana…
Fazlasi